"Rury" - Etgar Keret

7 maja podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki po raz pierwszy omówiona została książka izraelskiego pisarza. Rury Etgara Kereta to zbiór krótkich opowiadań. Każde z nich, choć składa się z nie więcej niż pięciu stron, czasem jest to nawet pół strony, zawiera najważniejsze przesłania dotyczące ludzkiej natury. Lakoniczny język sprawia, że czytając ma się wrażenie niedosytu. Podążając za autorem przez cały zbiór opowiadań, czytelnika nie opuszcza niepokój. Na pewno nie jest to książka, którą można przeczytać jednym tchem: nad każdym tekstem bowiem, choćby najkrótszym, ma się ochotę zatrzymać na chwilę. Mistrzostwem można nazwać zawarcie tak wiele istotnych treści i wartości w tak minimalistycznych tekstach. Na członkach Dyskusyjnego Klubu Książki twórczość Etgara Kereta zrobiła ogromne wrażenie. Nawet po zakończeniu spotkania, uczestnicy długo jeszcze nie mogli przestać dzielić się odczuciami po przeczytanej lekturze. W spotkaniu wzięło udział pięć osób. Następne spotkanie odbędzie się 4 czerwca o godzinie 17:15, na którym zostanie omówiona książka Dzieci bohaterów Lyonela Trouillota.