Relacja ze 153. spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki chętnie sięgają po reportaże, dzięki którym można dowiedzieć się, jak wygląda codzienność ludzi mieszkających w innych państwach. Książka "Potosi. Góra, która zjada ludzi" ukazała nam problemy boliwijskich górników i ich rodzin. Szczególnie dramatyczna jest sytuacja wdów i osieroconych przez górników dzieci. Ander Izagirre pokazuje to na przykładzie losów Alicji, która mimo niepełnoletności pracuje w kopalni, żeby cokolwiek zarobić na spłatę rodzinnych długów. Sytuacja dziewczyny nie jest odosobnionym przypadkiem. Z biedą boryka się tam wiele rodzin, a dzieci walczą o prawo do pracy. Nie tak powinno wyglądać dzieciństwo.

Zgodnie stwierdziłyśmy, że warto było zapoznać się z książką "Potosi. Góra, która zjada ludzi", choć jej czytanie nie było przyjemne.

Spotkanie odbyło się 6 grudnia 2023 roku, uczestniczyło w nim 9 osób.