Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Relacja ze 150. spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

Powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 6 września 2023 roku. Poprzednio w tym gronie widziałyśmy się trzy miesiące temu, więc miałyśmy wiele tematów do omówienia. Zastanawiałyśmy się, którego autora zaprosimy w tym roku do biblioteki. Zgodnie stwierdziłyśmy, że chętnie posłuchamy, jak współczesną literaturę ocenia krytyk literacki lub literaturoznawca. Rozmawiałyśmy też o wyborze książek na kolejne spotkania. Cała grupa pogratulowała Pani Wiesławie Kruszek nagrody przyznanej przez Instytut Książki za recenzję. Doceniono opinię naszej Klubowiczki na temat książki "Byli sobie raz" Marii Konwickiej. To już piąta nagroda Pani Wiesi w comiesięcznym konkursie dla uczestników DKK.

Dyskusja o "Złotych piachach" Sylwii Siedleckiej przywołała wiele wspomnień z czasów, gdy Polacy jeździli na wczasy do Bułgarii. Kilka osób z naszego gremium miało okazję wypoczywać na tamtejszych "złotych" plażach. Najpopularniejszymi kurortami były Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. W książce Sylwii Siedleckiej znajdziemy jednak inną Bułgarię niż ta, która była prezentowana na pocztówkach i folderach turystycznych. Autorka ukazuje problemy, z jakimi musieli się zmierzyć mieszkańcy tego kraju. Szczególne wrażenie wywarło na nas postępowanie władz wobec mniejszości tureckiej. Potwierdziło się, że warto sięgać po reportaże. Zdecydowanie jest to jeden z ulubionych gatunków literackich naszego klubu.

W spotkaniu uczestniczyło 14 osób.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi