Relacja z 52. spotkania sieradzkiego DKK

3 kwietnia 2013 r. odbyło się w bibliotece pięćdziesiąte drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Po raz pierwszy sięgnęliśmy po książkę, która jest historią rodzinną spisaną przez znanego aktora. Mowa o książce "Stuhrowie. Historie rodzinne" Jerzego Stuhra. Na początku bez entuzjazmu podeszliśmy do tej lektury. Istniała obawa, że będą to wspomnienia pisane specjalnie na zamówienie wydawnictwa. Baliśmy się, że Jerzy Stuhr będzie pisał głownie o sobie, żonie i dzieciach, a prywatne sekrety znanych osób nas nie interesują. Książka zyskała naszą sympatię już od pierwszych stron. Poprzez historię rodu, z którego wywodzi się Jerzy Stuhr, możemy zobaczyć, jak na przestrzeni kilkudziesięciu lat przebiegały losy mieszkańców Krakowa. Za wzruszające uznaliśmy te fragmenty, w których aktor mówi o sile, jaką daje rodzina.