Relacja z 43. spotkania sieradzkiego DKK

9 maja 2012 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbyło się czterdzieste trzecie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o książce "Nielegalne związki" Grażyny Plebanek. Książka o zdradzie małżeńskiej skłoniła nas do rozważań o znaczeniu wierności i uczciwości w związkach. Czy monogamia jest zgodna z naturą człowieka? Czy mężczyzna może jednocześnie kochać dwie kobiety? A co z uczuciami kobiet? Czy kobiety mają się ciągle poświęcać wychowywaniu dzieci? W XXI wieku inaczej patrzy się na role, jakie pełnią w rodzinie kobiety i mężczyźni. Często zdarza się, że to kobieta zarabia na utrzymanie domu. Taką właśnie sytuację mamy ukazaną w książce "Nielegalne związki". Podczas spotkania zastanawialiśmy się też nad tym, czy książkę należy zaliczyć do powieści erotycznych czy do psychologicznych.