A jeśli zostanę... Barbara Ciwoniuk

29 maja b. r. odbyło się ostatnie spotkanie w bieżącym roku szkolnym młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczki tym razem relacjonowały książkę Barbary Ciwoniuk. Oto co napisały:

Książka autorstwa Barbary Ciwoniuk „A jeśli zostanę…” to wzruszająca opowieść o nastoletniej dziewczynie, Wiktorii. Jednak nie jest pospolitą, nudną i smutną książką, raczej pogodną i łatwą w zrozumieniu. Podobała nam się postawa głównej bohaterki w wielu sprawach, jej podejście do życia, zwierząt i innych ludzi. Wszystko to opisane prostym i żywym językiem pozwala na szybkie skończenie lektury. Slang młodzieżowy użyty w rozmowach głównej bohaterki jest nieco przestarzały, widać, że autorka niezbyt zna słownictwo, którym posługują się młodzi ludzie. Kolejną lekką, przeszkodą wydają się dość duże przeskoki w akcji, a o wielu ważnych wydarzeniach dowiadujemy się z listów. Książka porusza problemy życiowe co każdemu czytelnikowi przypadnie do gustu. Napisana jest przejrzyście oraz interesująco.