Wszystkie dzieci Louisa

W dniu 27.06.2018 r. w szadkowskiej bibliotece odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji na temat książki Kamila Bałuka „Wszystkie dzieci Louisa” wzięły udział 4 osoby.

„Wszystkie dzieci Louisa” to reportaż o początkach banków spermy w Holandii, a przede wszystkim o braku kontroli nad tymi instytucjami w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Autor uświadamia czytelnikom, że temat ten jest bardzo skomplikowany, a dzieci poczęte w ten sposób szukają informacji o swoich korzeniach, a kiedy odnajdą muszą zdecydować czy chcą utrzymywać więzi z przyrodnim rodzeństwem.

Zdaniem klubowiczek książka godna polecenia każdemu. Obok tej tematyki nie da się przejść obojętnie. Po zakończeniu lektury czytelnik zastanawia się czy nie ma jakiegoś rodzeństwa gdzieś w świecie. Według dyskutantek ważny był również problem kazirodztwa, do którego opisane przez autora postępowanie lekarzy i dawców mogło prowadzić.