Jean Webster "Tajemniczy opiekun"

W dniu 25 listopada 2009 roku po raz kolejny spotkali się szadkowscy klubowicze. Tym razem tematem rozmów była książka autorstwa Jean Webster „Tajemniczy opiekun”. Bohaterką książki jest nastoletnia wychowanka Domu Wychowawczego im. Johna Griera. W dziewczynce, która całe swoje życie spędziła w sierocińcu tajemniczy opiekun odkrywa talent literacki i funduje jej stypendium w college’u. Warunkiem jaki musi spełnić jest miesięczne sprawozdanie z pobytu w szkole. Dzięki tym listom możemy poznać Agatę, zobaczyć jak dorośleje. Powieść ta jest przyjemna, ciepła i łatwa w odbiorze. Klubowicze zgodnie stwierdzili, że książka jest godna polecenia zarówno młodzieży jak i czytelnikom dorosłym. Dzięki niej można tak samo jak bohaterka powieści zacząć cieszyć się drobnymi rzeczami i odkryć w sobie radość życia.

Karolina Szopa
Uczestnik DKK przy MiGBP w Szadku