Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Olive Kitteradge po raz kolejny.

Podczas lutowego spotkania tomaszowskie Klubowiczki miały przyjemność zmierzyć się po raz kolejny z tekstem Elizabeth Strout.

W dyskusji kontynuowano wątki związane z losami głównej bohaterki. Postać Olive Kitteradge przybliżył też fragment filmu wyreżyserowanego w 2014 r. przez Lisę Cholodenko. Panie przyznały, że miały odmienne wyobrażenie o wyglądzie bohaterki, jednak Frances Mc Dormannd w roli tytułowej okazała się tak przekonująca i świetna, że w pełni zrekompensowała tę różnicę.

W czasie spotkania podkreślono również zupełnie odmienne od obecnego w popkulturze podejście Elizabeth Strout do starości i śmierci, tzn. pozbawione ckliwości, dalekie od ideału, pokazujące, że nawet dojrzały wiek nie zawsze niesie ze sobą mądrość życiową, a starsi popełniają rozmaite błędy w relacjach rodzinnych.

Co więcej, jak słusznie zauważyła jedna z Pań obecnych na spotkaniu, Elizabeth Strout dobitnie pozbawia nas złudzeń: nasze problemy nie rozwiążą się w cudowny sposób samoistnie, tylko dlatego, że „stuknęła” nam 70-tka. Bez względu jednak na wiek warto cieszyć się życiem, warto dostrzegać jego dobre strony.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi