Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Gorzko z iskierką nadziei.

Pierwsze spotkanie tomaszowskiego DKK dla dorosłych w 2019 r. dotyczyło książki Elizabeth Strout. Klubowiczki doceniły tomik opowiadań amerykańskiej autorki wyróżniony w 2009 r. nagrodą Pulitzera.

Na wstępie styczniowego spotkania Panie mogły wysłuchać fragmentów audycji radiowej, w której pisarka opowiadała o pracy nad omawianym tytułem.

Obecnym na spotkaniu podobała się przede wszystkim złożona i wielowymiarowa postać tytułowej bohaterki Olive Kitteradge, nauczycielki matematyki miejscowej szkoły średniej. Czytelniczki poznają ją w wieku 40 lat, z pozostałych historii może „posklejać” kolejne 30. I choć przed naszymi oczami przewija się cała plejada mieszkańców amerykańskiego Crosby w stanie Maine, to właśnie ta postać najbardziej zapada w pamięć. Z jednej strony zasadnicza, chłodna, powściągliwa, często odpychająca. Z drugiej daje się poznać jako kobieta krucha, samotna, pełna empatii i współczucia dla innych. Najbardziej poruszająca dla rozmówców była końcowa część książki, w której Olive próbuje dokonywać życiowych podsumowań.

Tomaszowskie Klubowiczki były także zachwycone prostotą opowieści i mądrością płynącą z każdej strony książki Elizabeth Strout. Odczytały ją głównie jako książkę o potrzebie miłości i bliskości bez względu na wiek i status społeczny.

Podsumowując dyskusję moderator odczytywał fragmenty wywiadu przeprowadzonego z Elizabeth Strout, który ukazał się w 2016 r. Magazynie Książki.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi