Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Czy można nauczyć psa czytać i po co?

Lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się pod znakiem snów.

Na wstępie prowadząca spotkanie opowiedziała o genezie książki Jonathana Carrolla oraz przeczytała fragmenty wywiadu z pisarzem. Klubowiczki zgodziły się z opinią, że  „Ucząc psa czytać” przypomina bardziej szkic powieściowy a historia Tony’ego Areala wydaje się mieć zaburzoną fabułę. Panie doceniły początek książki, kiedy nasz bohater dopiero wkracza w tajemny świat snów i alternatywnej rzeczywistości. Potem, kiedy akcja przyspiesza a czytelnik doświadcza natłoku fantastycznych zdarzeń robi się coraz „dziwniej”. Niektórym Czytelniczkom podobała się historia miłości Tony’ego i przemiana Leny Schabort, inne dostrzegły w niej dużą dozę sztuczności i kiczu.

Za jeden z najważniejszych wątków opowieści Carrolla Klubowiczki uznały, oprócz powyższych wątków, śmierć i inkarnację. Powtórne wcielenie, które staje się również udziałem głównego bohatera, rozpoczęło rozmowę o życiu  pozagrobowym, kontaktach z bliskimi zmarłymi odwiedzającymi nas w snach.

Spotkanie zakończyło się odczytaniem i analizą kilku haseł z „Wielkiego sennika” związanych z marzeniami sennymi Tony'ego Areala. Stały się one zaczątkiem opowieści o koszmarach i snach Pań obecnych na spotkaniu.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi