Majowe spotkania klubu w Filli nr 5 w Pabianicach

W maju przygotowywaliśmy się do spotkania DKK z Przemysławem Wechterowiczem. Grupa z Przedszkola Miejskiego nr 11 omówiła książkę „Być jak tygrys” tego autora. Rozmawialiśmy o tym, jak zachowuje się typowy tygrys i jak przedstawił go autor. Mówiliśmy również o dobrych uczynkach, nie tylko takich, jakie robił tygrys pana Przemysława.
Grupa z Zespołu Szkół Specjalnych zapoznała się z książką Agnieszki Frączek „Kochana mamusia”, a dzieci z Niepublicznego Przedszkola Czarodziejska Akademia opowiadanie „Zapach mamy” ze zbioru „Opowiadania dla przedszkolaków” Renaty Piątkowskiej – a to z okazji obchodzonego w maju Dnia Matki. Rozmawialiśmy o tym, za co kochamy nasze mamy, co moglibyśmy zrobić dla nich tego dnia i jacy powinniśmy być na co dzień. Później dzieci wykonały pięknego kwiatka z papieru, którego potem mogły ofiarować swoim mamom.

Paula Michalska, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach