"Noc kota Filemona" w Filli 5 w Pabianicach

Kolejne spotkania klubowiczów z Przedszkoli Miejskich nr 5 i 11, Niepublicznego Przedszkola Czarodziejska Akademia oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach, które odbyły się w marcu, miały na celu przybliżenie dzieciom postaci dwóch kotów – Filemona i Bonifacego. Przeczytaliśmy sobie opowiadanie Sławomira Grabowskiego „Noc kota Filemona” ze zbioru „Poczytaj mi mamo” i próbowaliśmy opisać, czym różnią się od siebie oba zwierzaki – poza kolorem oczywiście. Większość od razu polubiła zwłaszcza białego kociaka, który zawsze jest skory do zabawy i zadaje mnóstwo pytań. Zastanawialiśmy się również, czy koty z bajki mają jakieś cechy wspólne z tymi prawdziwymi. A na zakończenie uczestnicy spotkania pokolorowali koty i myszy – powstała w ten sposób prawdziwie bajkowa galeria postaci!

Paula Michalska, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach