"Boże Narodzenie w Kisielicach Małych" Spotkanie DKK w Filii nr 5 w Pabianicach

Grudzień to miesiąc, na który większość dzieci czeka przez cały rok. Liczą na to, że ich dobre zachowanie zostanie nagrodzone wymarzonym prezentem. Mniej grzeczne maluchy drżą przed rózgą, ale i one zazwyczaj są miło zaskoczone, gdy okazuje się, że św. Mikołaj podrzucił im jakiś fajny podarek. W tej atmosferze spotkały się grupy z Przedszkoli Miejskich nr 5 i 11, Niepublicznego Przedszkola Czarodziejska Akademia oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 5, by podyskutować o Świętach Bożego Narodzenia, tradycyjnych potrawach, ubieraniu choinki i zimie. Zainspirowała nas do tego wspólna lektura opowiadań z książki Joanny Krzyżanek „Boże Narodzenie w Kisielicach Małych”. Przygody babci Antoniny i dziadka Antoniego zawsze bawią i tych dużych, i tych małych. Okazało się, że dzieci sporo na ten temat wiedzą. Ale i tak najwięcej emocji wzbudzała postać pana w czerwonym kubraku z długą białą brodą, trzymającego wór z prezentami. Na koniec spotkania klubowicze wykonali podobizny św. Mikołaja i ozdobili nimi papierową choinkę.

Paula Michalska