"Mruk" spotkanie w Filli nr 5 w Pabianicach

We wrześniu odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie DKK z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach. Przyszli do Biblioteki, by wysłuchać opowiadania o kocie ze zbioru Renaty Piątkowskiej „Mruk”. Ten dzielny zwierzak uratował swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem. Ostrzegł ich, że w domu ulatnia się gaz, który sprawił, że rodzina słabo się czuła. Dzięki temu udało im się wezwać pomoc na czas. Dzieci opowiadały potem, jakie są koty, które znają. Choć może żaden z nich nie wykazał się takim bohaterstwem, z pewnością każdy jest niepowtarzalny i wyjątkowy i zasługują na szczególne względy. Po dyskusji zasiedliśmy przy stołach, by wykonać papierowe kotki, które przypadły wszystkim do gustu.

Paula Michalska