"Wielkanoc w Kisielicach Małych" J. Krzyżanek - Biblioteka dla dzieci i młodzieży w Pabianicach

W marcu odbyły się aż cztery spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach. W tym miesiącu dołączyło do nas niepubliczne przedszkole „Czarodziejska Akademia”. Grupy omawiały opowiadanie z książki „Wielkanoc w Kisielicach Małych” Joanny Krzyżanek, w którym dziadek Antoni spotkał na polu zielone zbożowe zajączki i pochwalił się swoim odkryciem babci Antoninie. Ta jednak nie uwierzyła mężowi, twierdząc, że ma zbyt wybujałą wiosenną fantazję. Dzieci opowiadały o tym, czy można spotkać, np. krasnale, wróżki lub św. Mikołaja, jeśli się naprawdę w nich wierzy. Oprócz tego rozmawialiśmy o przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych. Następnie wykonaliśmy z papieru uszy zajączków! Mali klubowicze wycięli przygotowane wcześniej szablony i pokolorowali je, a później powstały z nich opaski na głowy, które dały dziaciakom wiele radości. W kwietniu omawiać będziemy jedno z opowiadań z książki „Zabawy Maksa” Katarzyny Zychli.

Paula Michalska