"Kruk i łabędź" - spotkanie z PM 5 w październiku

Relacja ze spotkania DKK z grupą z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach z dnia 27.10.2015 r.
Na kolejnym spotkaniu DKK przedszkolaki wysłuchały treści książki S. Jachowicza "Kruk i łabędź". Pływający po stawie łabędź słynął ze śnieżystej barwy swoich piór, których pozazdrościł mu przebiegły kruk. Udając przyjaciela, nakłonił białego ptaka, by ten wpłynął na plamę atramentu i poczernił skrzydła. Łabędź zorientował się o zasadzce zbyt późno. Na szczęście atrament udało się spłukać, jednak na pamiątkę tego zdarzenia łabędzie mają koło dziobu czarną plamkę.
Dzieci podzieliły się swoimi uwagami na temat tego, jak nasze zachowanie wpływa na nas samych i czy człowiek może "się splamić". Na koniec pomalowały łabędzie białą kredą i przyozdobiły je piórkami.
Kolejne spotkanie odbędzie się 24 listopada. Omówiona zostanie książka "Tak bym chciał" J. Dunbar.

Paula Michalska