Relacja ze spotkania DKK z PM nr 11 z dn 8.04.2015 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach

Przedszkolaki z grupy "Kotki" z PM nr 11 wysłuchały treści książki Piji Lindenbaum "Nusia i bracia łosie". Słuchaczom trudno się było skupić na treści, ponieważ jest trochę nieprawdopodobna. Bohaterka książki - Nusia nie ma rodzeństwa i czuje się samotnie, nie ma nawet ochoty bawić się na śniegu z ulubionym kolegą, jego rodzeństwem i innymi dziećmi. Spotyka trzy łosie i postanawia, że będą jej braćmi. Jednak trzej bracia okazują się bardzo niesforni i zupełnie nie spełniają oczekiwań Nusi.
Dziewczynka przekonuje się, że mieć rodzeństwo to trudna sprawa i stwierdza, że koledzy i przyjaciele w zupełności jej wystarczają.
Uczestnicy klubu DKK dostali rysunki łosi do pokolorowania - teraz, na wystawie, można spotkać najbardziej niesamowite łosie pod słońcem, są tak samo niesforne jak te w książce Piji Lindenbaum:)

Kolejne spotkanie planujemy na 12 maja, omawiana będzie książka "Pospiesz się, Albercie" Gunilli Bergstrom.