Relacja ze spotkania DKK z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 z dnia 10.03.2015 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

W czasie marcowego spotkania klubu DKK uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 zapoznali się z książką "Bajka o drzewie" Elizy Piotrowskiej. Jest to rymowana historia życia drzewa. Autorka pięknie oddała magię przyrody, która ciągle się zmienia a jednak pozostaje taka sama i przewidywalna. Rozmawiając o przemianach jakim podlegają w ciągu roku drzewa, dzieci uświadomiły sobie jakie są one ważne dla człowieka. Poza niezliczoną ilością przedmiotów, które można wykonać z drewna, poza pokarmem,
jaki czerpiemy z ich owoców, te wspaniałe rośliny dostarczają ludziom także doznań estetycznych, uspokajają, pozwalają odetchnąć świeżym powietrzem w swym cieniu.
Uczestnicy spotkania, w wielkim skupieniu, narysowali swoje drzewa a każde w innej odsłonie: wiosenne, letnie, jesienne. Piękne rysunki drzew można teraz podziwiać na wystawce w bibliotece.

Kolejne spotkanie odbędzie się 28 kwietnia

Halina Grochowalska