Relacja ze spotkania DKK z Przedszkolem Miejskim nr 13 Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w dniu 25.02.2015.

Dnia 25 lutego mali klubowicze z PM 13 wysłuchali treści książki napisanej i zilustrowanej przez Katarzynę Minasowicz
pt. ”Zima, której nie było”. Bohaterką książki jest Mała, która z niecierpliwością oczekuje nadejścia zimy.
Rodzice dziewczynki oraz starszy brat – Duży twierdzą, że nie lubią tej chłodnej i nieprzyjemnej pory roku. Dni są wtedy krótkie, ciągle jest ciemno i trzeba się ciepło ubierać. Mała bardzo chciała wiedzieć jak wygląda śnieg.
Zima jednak wciąż nie nadchodzi. Wtedy tata postanawia urządzić jeden zimowy dzień w domu. Organizuje domownikom
wspaniałą zabawę w śnieżki zrobione z papieru, grę w hokeja w salonie i sztuczny śnieg ze styropianowych kulek.
Dzień kończy się wspólnym oglądaniem filmu o niedźwiedziach zasypiających na zimę.  Czas mijał, a na dworze robiło się coraz, aż nadeszła wiosna. Mała całkiem zapomina o zimie i o śniegowcach, których nigdy nie miała okazji włożyć.
Przyszło w końcu lato, a po nim jak zwykle jesień. Któregoś dnia, gdy Mała wstała rano i spojrzała przez okno, była bardzo zdumiona, że na dworze jest całkiem biało. Z nieba leciał biały puch i nie był to deszcz, ani grad. Była uradowana kiedy mama powiedziała, że to jest właśnie śnieg i w końcu zaczęła się prawdziwa zima. Wtedy cała rodzina wybiegła przed dom. Wszyscy ogromnie się cieszyli, rzucali śnieżkami, robili orły na śniegu i lepili bałwana. Mała przyglądała się temu zdumiona. Zaczęła się zastanawiać dlaczego każdy najpierw narzekał na mróz i krótkie zimowe dni, a teraz rodzie i brat cieszą się jak dzieci. Pomyślała wtedy, że dorośli są jednak dziwni.
Po wysłuchaniu tego sympatycznego opowiadania, klubowicze rozpoczęli żywą dyskusję na temat zimy i jej uroków.
Okazało się, że zimą lubią wszyscy i nikogo nie przeraża zimno i konieczność ciepłego ubierania się. Przedszkolaki wyraziły również żal, że tegoroczna zima nie pozwoliła im na zabawy na śniegu. Mają jednak nadzieję na to, że w przyszłym roku będzie prawdziwa zima i w tedy historia potoczy się tak, jak w omawianej przez nas książce.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 11 marca br. omawiana będzie książka pt.„Bajka o drzewie“ Elizy Piotrowskiej.
                                                            K.Kwiatkowska-Pawlak