Relacja ze spotkania DKK z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w dniu 24.02.2015.

24 lutego wraz z klubowiczami z ZSS nr 5 omawialiśmy książkę Katarzyny Minasowicz pt. ”Zima, której nie było”.
      Jest to sympatyczna opowieść o oczekiwaniu na zimę, nie tylko przez dzieci. Rodzice Małej, głównej bohaterki, która tak naprawdę nigdy jeszcze nie bawiła się na śniegu opowiadają jej o zimie. Przedstawiają jednak tę porę roku jako dość nieprzyjemną. Wszyscy wolą kiedy jest ciepło, a dni są dłuższe. Duży – brat Małej, nie lubi zimy. Woli jeździć na deskorolce i grać w piłkę na boisku. Mała jest bardzo ciekawa jak wygląda śnieg. Niestety zima wciąż nie nadchodzi. Któregoś dnia tata postanowił urządzić zabawy zimowe w domu. W tym celu użył kulek ze styropianu oraz papieru, z którego zrobiono śnieżki. Odbył się też mecz hokeja w salonie. Dzień zakończył się wspólnym oglądaniem filmu o niedźwiedziach zasypiających na zimę. Dni mijały i robiło się coraz cieplej, aż w końcu nadeszła wiosna. Mała zapomniała już o zimie i o śniegowcach, których nigdy nie miała okazji włożyć. Potem przyszło lato i bardzo szybko jesień. Któregoś ranka, gdy Mała spojrzała przez okno, stwierdziła zdumiona, że na dworze jest zupełnie biało. Z nieba leciał biały puch i na pewno nie był to deszcz. Mała była szczęśliwa kiedy mama powiedziała, że właśnie tak wygląda prawdziwa zima. Cała rodzina uradowana wybiegła przed dom. Wszyscy cieszyli się jak dzieci z tak nagłego nadejścia zimy. Mała patrzyła na to zdumiona. Zastanawiała się dlaczego wcześniej tak narzekali na mróz i krótkie zimowe dni. Pomyślała, że dorośli są jednak dziwni.
Klubowicze po wysłuchaniu treści książki otrzymali kolorowanki przedstawiające sporty zimowe. Obrazki zostały pomalowane i zawieszone na wystawce w bibliotece. Następne spotkanie DKK odbędzie się 10 marca br. Omawiana będzie książka pt.„Bajka o drzewie“ Elizy Piotrowskiej.
                                                            K.Kwiatkowska-Pawlak