Relacja ze spotkania DKK z PM 13 z 17.04.14 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

W dniu 17 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Przedszkolem Miejskim nr 13. Brało w nim udział 16-cioro dzieci i 4 osoby dorosłe. Omawianą pozycją była książka Joanny Krzyżanek pt. ”Wielkanoc w Kisielicach Małych”. Jest to historia składająca się z 13 opowiadań, dotycząca przygotowań do Świąt Wielkanocnych u mieszkańców Kisielic Małych. Głównymi bohaterami są babcia Antonina i dziadek Antoni. Dla dzieci z PM 13 wybrane zostało opowiadanie pt: ”Wspomnienie o wiośnie, traktorze i zbożowych zajączkach”. Każda z historii jest bardzo zabawna i bogata w różnego rodzaju wypadki z pozytywnym finałem.

W przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych babci i dziadkowi towarzyszy pies Pafnucy. Nie zawsze jest tak, jak zaplanuje to dziadek  lub tak, jak życzy sobie babcia. Jest jednak jest wesoło i wszystko dobrze się kończy. Książka wyposażona jest w wielkanocne przepisy kulinarne i słowniczek, wyjaśniający wszystkie pojęcia dotyczące tych świąt. Ilustrował Marcin Cisek.

Po omówieniu opowiadania, które dotyczyło przede wszystkim wielkanocnych zajączków, dzieci wykonywały z papieru własne zajączki oraz baranki wielkanocne i bazie. Prace pozostawiły w bibliotece na wystawce.

Kolejne spotkanie DKK, na którym omawiana będzie książka Pawła Beręsewicza pt.”Zawodowcy”

zaplanowaliśmy na 28.05.14.

K.K.