Relacja ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki z PM 13 w Filii nr 5 z dnia 24.10.13

24 października br. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży obyło się pierwsze

spotkanie DKK dla Przedszkola Miejskiiego nr 13, w którym uczestniczyło 22 dzieci

i 3 osoby dorosłe. Są to zupełnie nowi i zarazem najmłodsi klubowicze w wieku 3 i 4 lat.

Omawiana była książka z serii: "Mała wróżka Amelka" autorstwa Claire Gaudriot

w tłumaczeniu Natalii Usenko pt. :"Paskudna wróżyczka".

Po krótkim wstępie i wyjaśnieniu dzieciom na czym polega Dyskusyjny Klub Książki

działający przy bibliotece, przystąpiliśmy do przeczytania bajeczki.

Dzieci uważnie słuchały, bo jak się okazało potrafiły odpowiedzieć na wszystkie zadawane pytania.Treść opowiadania bardzo im się podobała, jest to historia tajemniczej chorobiy Amelki, która polega na chwilowej utracie czarodziejskiej mocy i nazywa się chorobą wróżek - wróżyczką.

Zadaniem klubowiczów było bardzo dokładne pomalowanie przygotowanych dla nich obrazków

przedstawiających wróżkę Amelkę. Dzieci spisały się doskonale i wyraziły chęć uczestniczenia

w DKK przez kolejne miesiące aż do wakacji.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 26.11.13. Wybrana została książka Danuty Wawiłow

pt.:"Człowiek ze złotym parasolem".

K.K.