Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Bythell Shaun - "Pamiętnik księgarza"

 
Dn. 12 lutego na spotkaniu DKK dla dorosłych omawiałyśmy lekką, dowcipną książkę autorstwa Shauna Bythella - "Pamiętnik księgarza". Ta sympatyczna opowiastka z życia codziennego właściciela antykwariatu w małej szkockiej miejscowości Wigtown, bardzo spodobała się naszym klubowiczkom. Autorem jest księgarz i bibliofil, który swoje życie zawodowe i prywatne związał na dobre i... złe z książkami. Panie stwierdziły, że bardzo miło spędziły czas w towarzystwie barwnej galerii klientów i niezapomnianych, często mocno ekscentrycznych,  pracowników antykwariatu. Serdecznie ubawił je także specyficzny humor, z jakim autor opisuje swój świat - książek i ludzi, z którymi codziennie się styka. Nasze klubowiczki zgodnie uznały, że nawet lekko sarkastyczny i kąśliwy sposób narracji Shauna Bythella świetnie się sprawdza w tej opowieści, a dodatkowym atutem książki jest to, że z każdego słowa jasno wynika, iż dla autora ten jego "sklep z książkami", to nie praca, ale... pasja, a to w dzisiejszym zaganianym świecie, tak rzadko się zdarza.


W spotkaniu uczestniczyło 13 osób.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi