"Czarownica z Radosnej" - Zofia Staniszewska

Ostatnie spotkanie zgierskiego DKK w 2010 roku odbyło się 2 grudnia, jak zwykle w czwartek. Zjawiło się na nim dziewięć osób, by porozmawiać o debiutanckiej powieści Zofii Staniszewskiej „Czarownica z Radosnej”.

Główna bohaterka, a zarazem główna narratorka powieści – Jagoda, matka dwójki dzieci, opowiada o swoim codziennym życiu w niewielkiej wiosce, Radosna. Jagodzie, nazywanej przez córkę czarownicą, towarzyszy nastrój tajemniczości i baśniowości. Książka zawiera interesujące opisy wiejskich obrzędów, a zastosowanie przez autorkę gwary, dodaje wiarygodności postaciom i lepiej charakteryzuje mentalność zamieszkujących w Radosnej ludzi.

Książka jest napisana lekkim stylem, dodatkowym atutem powieści jest zamieszczenie w niej krótkich, zabawnych wierszy i wyliczanek, cytatów ksiąg sabatowych z XV wieku, baśni.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • p1060157-web
  • p1060158-web