„Przygoda dobra na każdą pogodę”

Wprawdzie do letnich wakacji  jeszcze daleko  ale my  mamy  czas ferii zimowych, a jak wolność i swoboda to czas na niezwykłe przygody. Pora roku nie ma tu znaczenia,  grunt to dobra zabawa. I tak właśnie było 24 lutego 2010 r., kiedy to spotkaliśmy się  z uczestnikami naszego DKK (Filia nr 5 ), choć w okrojonym składzie (4 osoby)  z uwagi na zimowe wojaże, ale nie mniej sympatycznie i  wesoło.

A powodem tego całego zamieszania była książka Beaty Ostrowickiej „Niezwykłe wakacje”.  Grupa przyjaciół dostaje od losu niezwykły prezent, tajemniczy niebieski kamień który spełnia życzenia, a jak spełnia życzenia  to można wybrać się na wymarzone wakacje nad morzem,  zadziwić  rodziców ogromnym połowem ryb, wysprzątać w pięć minut mieszkanie czy ukarać niegrzeczną ekspedientkę, która no cóż po tym życzeniu  to oaza grzeczności i uprzejmości . Niezwykle ciekawie napisana książka, wciąga młodych i starszych czytelników w  kompilacje historyczne, które mają swoje odzwierciedlenie we współczesnym  świecie.  Trochę tu magii, sensacji a przede wszystkim przygody, która prowadzi Kasię, Krzysia, Kajtka, Agę i Michała przez kolejne, czasem niebezpieczne zdarzenia. Dzieci odkrywają, tajemnice dworku w Krzesławcu oraz historię sztyletu rycerza Bartosza, który przywiózł ów andżar , zdobywszy go w czasie odsieczy wiedeńskiej w 1683 r.  Oczywiście wszystko kończy się dobrze, paser dzieł sztuki zostaje schwytany przez dzieciaki, odkryta zostaje  tajemnica kamienia przez, co niewiarygodne, syna owego rycerza Bartosza – jaśnie wielmożnego  Kacpra, a rodzice naszych bohaterów jak zwykle są  zdziwieni  i….  no cóż dowiadują się o wszystkim na końcu (czy aby na pewno? – warto przeczytać i dowiedzieć się prawdy).  Ale to były niezwykłe wakacje.

Naszym uczestniczkom, jak same zgodnie stwierdziły,  przydałaby się taki  tajemniczy kamień.  O to czy mają pomysły jak go wykorzystać, bać się nie trzeba. Jak same wyznały mają kilka  w zanadrzu.   Nie każdy ma szczęście  znaleźć magiczny przedmiot, ale  właściwie  wszystko przed nami, w końcu  nie tak długo i będą wakacje.  A w tedy  do szczęścia przydają się przyjaciele, wyobraźnia, przyroda i  może gdzieś  czeka na nas  cudowny kamień i  niezapomniane chwile.  W każdym bądź razie my już nie możemy doczekać się wiosny, bo jak jest  wiosna to, za chwilę lato i  WAKACJE, a jak wakacje to przygoda, a jak przygoda to być może magia która  spełni nasze marzenia.

Na kolejne spotkanie   zapraszamy już  24 marca 2010 r. , o godz. 16.00. W wiosennych nastrojach pozostaniemy w tematyce życzeń, choć  tym razem będzie je spełniać czerwone krzesło.  A wszystkiego dowiemy się czytając niezwykle  ciekawą książkę Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”.

W  spełnianiu życzeń wzięły udział: Patrycja Bratek, Agnieszka Kawczyńska, Marcelina Dudek i Małgorzata Kowalska