"Dziewiętnaście minut" Jodi Picoult

W dniu 24 czerwca 2010 r. spotkaliśmy się w pięcioosobowym składzie aby omówić książkę Jodi Picoult „Dziewiętnaście minut”.

Powieść amerykańskiej pisarki to intrygująca historia o młodych ludziach, na których niespodziewanie spada ciężar opuszczenia beztroskiego życia i wtargnięcia w świat dorosłych. Świat pełen smutku, zmartwień i krzywdy. Uczniowie, którzy tracą w jednej chwili najbliższe osoby, z którymi dzielili smutki, pragnienia i pierwsze miłości są zdani wyłącznie na siebie. Autorka rewelacyjnie wczuła się w rolę każdego z nich i opisała historię w znakomity sposób.

Powieść bardzo podobała się naszym klubowym czytelniczkom.