Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty 16.05.2017 roku

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Dnia 16 maja 2017 roku w Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o "Czterech rzęsach nietoperza" Hanny Kowalewskiej. Książka jest kontynuacją cyklu o Zawrociu. Urzekł nas piękny styl i język powieści. Podobały nam się rozmowy i dyskusje bohaterów. Za dodatkową atrakcję uznaliśmy wątek kryminalny. Mówiliśmy o relacjach między Matyldą a jej mamą - czy matka może obdarzyć bezwarunkową miłością tylko jedno z dzieci – naszym zdaniem tak. Dyskutowaliśmy na czym polega prawdziwa przyjaźń. Według nas "grupa znad jeziora" bezwstydnie wykorzystywała Pawła - był dla nich przepustką do kariery w USA. Straszenie przez nich spodziewającej się dziecka Matyldy uznaliśmy za wyjątkowo paskudny czyn. Zastanawialiśmy się czy będzie dalszy ciąg "Zawrocia" i jak potoczą się losy głównych bohaterów.

Beata Bogusławska : moderator DKK przy Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty