Jacek Dehnel Lala

Dnia 20.11.2007r. w naszej bibliotece odbyło się piąte spotkanie członków DKK. Wzięło w nim udział 6 osób.
W miłej i ciepłej atmosferze dyskutowaliśmy o książce J. Dehnela "Lala". Wszystkim uczestnikom powieść bardzo się podobała - uznali ją za najlepszą z dotychczas przeczytanych  w DKK książek. Chwalono potoczystą narrację i klimat książki.
Refleksje nad losami Lali Bienieckiej skłoniły klubowiczów do snucia wspomnień na temat ich własnych rodzin. Szczególną uwagę zwrócono na zrozumienie i spokój z jakim rodzina Lali przyjmuje jej chorobę i postępujący proces starzenia się. Bez buntu i pełni poświęcenia starają się zapewnić babci szczęśliwy kres życia. W opinii klubowiczów otaczające bohaterkę miłość i spokój są ewenementem w dzisiejszej niecierpliwej i zabieganej rzeczywistości. W trakcie dyskusji pojawiło się pytanie, czy my lub nasze dzieci będziemy w stanie tak dobrze zaopiekować się starszymi krewnymi?

Beata Bogusławska
moderator DKK przy MBP Łódź-Bałuty FB nr 14