Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Babcia w Afryce". Soptkanie DKK 05.02.2013

Spotkanie

Dyskusyjnego

Klubu Książki.

 

     Dnia 5 lutego 2013 roku w Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3 odbyło się spotkanie DKK. Wzięło w nim udział dziewięć osób.    
     Mówiliśmy o książce  Basi Meder pt. "Babcia w Afryce". Książka wszystkim się podobała. Podziwiano odwagę autorki  - większość z nas bałaby się wyruszyć samotnie w podróż po Afryce. Części z czytelników brakowało podpisów pod zamieszczonymi w tekście zdjęciami i przypisów mówiących o obecnej (w chwili wydania) sytuacji panującej np. na Madagaskarze.        Dyskutowaliśmy o wpływie docierającej do Afryki globalizacji na tradycję i kulturę społeczności lokalnych - niektórzy z nas byli zdania, że nie ma nic złego w chęci podniesienia swojego statusu materialnego i posiadania tych samych rzeczy co inni. Zdziwiła nas łatwość z jaką starsza pani podróżowała przez Afrykę - prawie wszędzie można dojechać busikiem i zanocować w przydrożnym hoteliku. Ujęła nas serdeczność  okazywana Afrykańczykom przez Basię - to, że nigdy nie przychodziła w gościnę z pustymi rękami. W książce podobały nam się wspaniałe zdjęcia i opisy przyrody. Entuzjazm z jakim autorka opisuje zwiedzane przez siebie miejsca również i nas nastroił pozytywnie do życia i jest to niewątpliwie wielki atut tej książki.  

      Nasze następne spotkanie odbędzie się 12 marca 2013 roku .  Będziemy rozmawiać o książce Sofki Zinovieff pt.”Czerwona księżniczka”.

 

             Beata Bogusławska: moderator DKK przy Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Magdalena Szymańska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi