Spotkanie autorskie z Martą Fox

Dyskusyjne Kluby Książki Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Martą Fox

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2013 roku o godzinie 10.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej Rząśni Filia Biblioteczna w Stróży, Stróża 41

Marta Fox - poetka, powieściopisarka, eseistka o wszechstronnych zainteresowaniach. Pracowała jako: filolog, pedagog, bibliotekarz, dziennikarz, redaktor, kierownik literacki teatru. Jest autorką opracowań kulturalnych, poświęconych m.in. konkursom literackim. Należy do Towarzystwa Kultury Teatralnej. W latach 1994-1998 pełniła funkcję prezesa Oddziału Wojewódzkiego w Katowicach, Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Tematem twórczości prozatorskiej Marty Fox są problemy dzieci i młodzieży, związane głównie z dojrzewaniem emocjonalnym. Swoje teksty publikuje na łamach m.in. "Gońca Teatralnego", "Teatru", "Opcji", "Poezji", "Autografu" (Gdańsk), "Magazynu Literackiego", "Wiadomości Kulturalnych" i "Twojego Stylu". Wydała 25 książek (powieści, poezje, felietony). Jej książki często stają się bestsellerami. Powieść "Magda.doc" znajduje się na liście nadobowiązkowych lektur szkolnych. Marta Fox jest dwukrotną zdobywczynią Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej. Odznaczona w 2006 r. orderem: Zasłużony dla Kultury Polskiej. (źródło)