Szkolenie dla moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki

Dyrekcja oraz Dział Metodyki, Analiz i Promocji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zapraszają moderatorów prowadzących Dyskusyjne Kluby Książki z terenu Łodzi i województwa łódzkiego na spotkanie, które  odbędzie się 21 czerwca 2012 r. w godz. 10.30 - 14.00 w WiMBP, ul. Gdańska 100/102  (sala konferencyjna WiMBP).

W programie:
- Przywitanie uczestników
- Nielegalne kwiaty rosyjskiej piosenki  – wykład Sergiusza Pomozowa 10.30 – 11.00

Sergiusz Karol Pomozow, urodził się w 1949 roku  w Odessie. Od grudnia 1980 roku jest  mieszkańcem Łodzi, nauczycielem języka angielskiego, przewodnikiem po Łodzi i regionie. W latach 1982-1989 był bibliotekarzem w WiMBP im. Marszałka J. Piłsudskiego

- Ludzie nie trzeba się bać, rosyjska piosenka poetycka lat sześćdziesiątych - koncert Lecha Dyblika  11.00 – 12.30

Lech Dyblik – urodził się 30 sierpnia 1956 roku w Złocieńcu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Ukończył ją w 1981 roku a dyplom uzyskał dwa lata później. W listopadzie tego samego roku zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Występował tam do 1987 roku. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym "Noc poślubna w biały dzień" w reżyserii Jerzego Gruzy. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: "Kroll", "Ogniem i mieczem", "Człowiek wózków", "Wtorek", "Zemsta" i "Wesele", czy też w serialach "Boża podszewka", "Sukces" i  "Wiedźmin". Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. "Bandycka dusza".

- Przerwa kawowa 12.30 – 13.00
- Dyskusyjne Kluby Książki w 2012 roku – sprawy bieżące, dyskusja, wymiana  doświadczeń Kinga Siekierska, Dział Metodyki Analiz i Promocji, koordynator DKK   w województwie łódzkim,  Mariusz Paciorek,  Dział Automatyzacji Biblioteki  13.00 – 14.00