Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Romanem Czejarkiem

Na zaproszenie działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki  do Sieradza przyjechał Roman Czejarek - popularny i lubiany dziennikarz;  słuchaczom Polskiego Radia znany przede wszystkim z audycji "Lato z Radiem", którą kierował przez ćwierć wieku. Nasz Gość z powodzeniem spełnia się także jako fotograf, podróżnik, wykładowca, konferansjer i pisarz.

Spotkanie rozpoczęło się od pytań publiczności. Uczestników spotkania interesowało, jak wygląda przygotowanie do imprez plenerowych, który wywiad dziennikarz wspomina najczęściej, jak współpracowało się z takimi sławami jak Tadeusz Sznuk czy Sławomir Szof. Klubowicze pytali, którą ze swoich książek Roman Czejarek poleciłby jako temat do literackich rozważań na spotkaniu DKK. Oczywiście, wybór padł na książkę "Kochane Lato z Radiem", w której Autor zastanawia się nad fenomenem audycji emitowanej w sezonie ogórkowym. Nie mogło się obejść bez przywołania opowieści o najzabawniejszych zdarzeniach i wpadkach na antenie. 

Roman Czejarek podzielił się z sieradzanami także wspomnieniami z podróży. Szczególne wrażenie na słuchaczach zrobiła opowieść o udziale w wyprawie do Kanionu Colca w Peru z grupą Jerzego Majcherczyka.

 

Spotkanie odbyło się 15 listopada 2017 r. Uczestniczyło w nim 65 osób.

 

Spotkanie w sieradzkiej bibliotece zorganizowano we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi