Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

6 grudnia 2016 r. gościliśmy w bibliotece Wojciecha Chmielarza - autora kryminałów, które zdobywają coraz większe grono sympatyków. Czytelnikom szczególnie podoba się postawa komisarza Jakuba Mortki, który rzetelnie i z zaangażowaniem wykonuje swoją pracę w stołecznym wydziale do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Z uporem i determinacją szuka sprawcy popełnionej zbrodni. A że jest niezwykle spostrzegawczy, nie pomija żadnego szczegółu w śledztwie. Za trzecią część cyklu o komisarzu Mortce autor otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru 2015 r. Podczas spotkania Wojciech Chmielarz opowiadał, jak przebiegają jego konsultacje z policjantami i medykami sądowymi, skąd czerpie inspirację do pisania, jak konstruuje swoich bohaterów. Uczestnicy spotkania pytali, kiedy będą mogli przeczytać wyjaśnienie spraw, sygnalizowanych w "Osiedlu marzeń". Ci, którzy znają już tę powieść, liczą także na szczegółowe informacje na temat przeszłości intrygującej i zadziornej aspirantki Suchockiej. Pisarz obiecał, że wszystko zostanie wyjaśnione w piątym tomie cyklu o Jakubie Mortce. Na razie autor pracuje nad drugą częścią cyklu gliwickiego, którego głównym bohaterem jest detektyw Dawid Wolski.

Wojciech Chmielarz przyjechał na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi i Instytutem Książki.