Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

Na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książek Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu odwiedził Wojciech Jagielski - reporter i korespondent wojenny. Pracę dziennikarską rozpoczął w Polskiej Agencji Prasowej w 1986 r. Wtedy najważniejszym urządzeniem w redakcji był dalekopis, dzięki któremu docierały informacje z całego świata. Teraz dziennikarze korzystają z nowoczesnych komputerów i Internetu. Informacja o jakimś wydarzeniu w kilka sekund może obiec cały świat. Od dziennikarzy oczekuje się teraz więcej. Uczestnicy spotkania pytali Wojciecha Jagielskiego o obiektywizm w relacjonowaniu przebiegu zdarzeń, o udział w niebezpiecznych sytuacjach, o wpływ wydarzeń z 11 września 2001 r. na pracę dziennikarzy. Reporter przyznał, że w pisaniu nie da się do końca uniknąć subiektywizmu. Dobry dziennikarz powinien jednak rzetelnie przedstawiać sytuację.
Ci, którzy znają już twórczość Wojciecha Jagielskiego, z radością przyjęli zapowiedź, że wkrótce ukaże się jego nowa książka zatytułowana "Trębacz z Tembisy".

Współorganizatorem spotkania z Wojciechem Jagielskim był Instytut Książki - pomysłodawca i propagator Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce. Jak zawsze mogliśmy też liczyć na pomoc Pani Kingi Siekierskiej z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi, która koordynuje działalność wszystkich Dyskusyjnych Klubów Książki w województwie łódzkim. Projekt DKK jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi