Spotkanie z pisarzem Markiem Krajewskim

13 listopada 2008 r. o godzinie 19.30 odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z autorem czarnych kryminałów - Markiem Krajewskim. Pisarz przyjechał do Sieradza na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy PBP. W spotkaniu uczestniczyło 30 osób. Na początku pisarz opowiadał, jak to się stało, że zajął się pisaniem książek. Mówił też o swojej pracy na uczelni, o zainteresowaniach historycznych, o Wrocławiu. Następnie czytelnicy zadawali pytania pisarzowi. Pytali m. in. o dalsze losy Eberharda Mocka, o realia historyczne opisane w książkach, o współpracę z Mariuszem Czubajem. Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami Marka Krajewskiego z wielbicielami jego pisarstwa oraz wpisywaniem dedykacji do książek. Pani Wiesława Kruszek, uczestniczka Dyskusyjnego Klubu Książki, wręczyła pisarzowi recenzję książki "Festung Breslau", a Pani Janina Andryszczak, dyrektor PBP, przekazała podarowaną z Urzędu Miasta książkę "Sieradz - magiczne miejsca". Sieradzanie przekonywali pisarza, że nasze miasto jest piękne i że może stanowić wspaniałą scenerię jego kolejnych powieści.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:

Zofia Olechnowicz
Opiekun DKK przy PBP w Sieradzu