Barbara Kosmowska w Tomaszowie Mazowieckim

16.06 br. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim, gościł Panią Barbarę Kosmowską, autorkę książek dla dzieci i dorosłych oraz laureatkę wielu konkursów literackich, w tym m.in. ,,Uwierz w siłę wyobraźni” czy ,,Dziennik Polskiej Bridget Jones”. Spotkanie w tomaszowskiej bibliotece odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki.
           Uczestnikiem spotkania była młodzież  gimnazjalna z Tomaszowa Mazowieckiego. Pani Kosmowska dała się poznać młodym czytelnikom jako sympatyczna, ciepła, pełna osobistego uroku osoba, która odnosi się z wielkim szacunkiem do czytelnika zarówno młodego, jak i starszego. Z lekkością i humorem odpowiadała na zadawane pytania, które dotyczyły początków jej kariery,  twórczości i życia prywatnego. W sposób niezwykle wyczerpujący opowiadała o warsztacie pisarskim i trudnej problematyce, którą podejmuje w swoich utworach. Mówiła o braku akceptacji, niespełnionej miłości, anoreksji i uzależnieniach, z którymi borykają się bohaterowie jej książek. Wiele uwagi poświęciła książce ,,Niechciana”, w której opisała temat niechcianej ciąży nastolatki. We wspomnianej powieści autorka jednak nie ocenia bohaterki, lecz skupia się na poznaniu nastolatki Kasi i jej relacjach  z otoczeniem.  Kolejnymi powieściami, o których była mowa podczas spotkania były nagrodzone pozycje: ,,Buba” oraz ,,Pozłacana rybka”, które były kolejno książkami roku 2003 i 2007. Nie zabrakło pytań o pasje i zainteresowania autorki, jej ulubione książki z dzieciństwa i okresu dorastania.

Na zakończenie spotkania Pani Kosmowska otrzymała kwiaty od słuchaczy z widowni, dokonywała wpisu do kroniki i składała autografy w książkach przez siebie napisanych.