relacja ze spotkania DKK - dorośli w Tomaszowie Mazowieckim

18 czerwca spotkaliśmy się po raz ostatni przed wakacyjną przerwą. Na tym spotkaniu klubowicze omawiali książkę pt. „Lektor” Berharda Schlinka. Byliśmy tą książką zachwyceni. Entuzjazm wzbudził warsztat artystyczny autora. Proste, klarowne zdania. Zdania trafiające prosto do umysłu i serca. Również temat tej powieści z pozoru mógłby wydawać się banalny, ot miłość dorastającego chłopca do dojrzałej kobiety. Jednak temat był potraktowany poważnie i serio, postacie i ich uczucia opisane niezwykle plastycznie. Książka ta również ma co bardzo się podobało dyskutującym drugie dno, porusza spray niebywale trudne dla historii powojennych Niemiec, jak również dla samych Niemców. Rozliczenie się z hitlerowską przeszłością, udział kobiet niemieckich w tejże historii. I przede wszystkim próba uporania się z przeszłością dzieci nazistów.