Jarosław Kret w Tomaszowie Mazowieckim

18 września 2012 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim gościła Jarosława Kreta - podróżnika, pisarza , prezentera pogody. Na spotkanie, które odbyło się w Sali S. Ch. TOMY przybyło ok. 160 osób. Gość nieco się spóźnił i może dlatego chcąc nadrobić stracony czas nieco chaotycznie, ale i z dużym poczuciem humoru, zaczął opowiadać o początkach swojej kariery w telewizji i czasach studenckich. Zasadniczemu tematowi czyli Indiom poświęcił niewiele czasu. Zaprezentował zebranym elementy tamtejszych strojów, opowiadał o powiązaniach językowych i kulturowych Indii z krajami europejskimi, a także wspominał swoją indyjską miłość. Jak sam przyznał obecnie zafascynowany jest Madagaskarem   i dlatego ostatnią część spotkania poświęcił temu tematowi. Całości spotkania dopełniała nastrojowa muzyka, a także zdjęcia z Indii i Madagaskaru. Na koniec zgromadzeni mogli kupić książki p.t. „Moje Indie” i „Mój Egipt”, dostać autograf podróżnika i zamienić z nim kilka słów.