Spotkanie z Justyną Bednarek

6 listopada w Galerii ex Libris MBP gościliśmy Justynę Bednarek, autorkę niezwykłej sagi o przebojowych skarpetkach oraz twórczynię niezapomnianej postaci Psinka-Świnka. Pisarka odwiedziła nas celem spotkania z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy PSOUU Koło w Pabianicach. Pani Bednarek bardzo ciekawie opowiadała nam o stworzonych przez siebie bajkowych postaciach, a także o tym, skąd czerpie inspiracje, pomysły i w jaki sposób kształtowała się jej wyobraźnia jako pisarki tworzącej literaturę zarówno dziecięcą, jak i obyczajową. Dla zilustrowania swoich opowieści autorka przedstawiła nam szereg maskotek uszytych na potrzeby spotkań z czytelnikami. Pojawił się więc i Psinek-Świnek, i sprytne kuny, i cała czereda różnokolorowych skarpetek. Zachwyceni goście zadawali mnóstwo pytań, na które autorka wyczerpująco odpowiadała. Justyna Bednarek obiecała, że nas jeszcze odwiedzi. Zatem czekamy i do zobaczenia :)