Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem w Pabianicach

Dzieci uczestniczące w Dyskusyjnym Klubie Książki dla najmłodszych działającym przy Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach spotkały się 15 maja 2017 r. z prawdziwym pisarzem – Przemysławem Wechterowiczem! Pan Przemysław przywiózł ze sobą masę zagadek, zabawnych historii i ogrom poczucia humoru. Dzieciaki śmiały się do rozpuku, kiedy opowiadał o bohaterach swoich książek i czytał ich fragmenty. Uczestnicy spotkania musieli nie tylko uważnie słuchać, ale brali również czynny udział, inscenizując treść „Uśmiechu dla żabki”. Potem czekało na wszystkich zadanie – trzeba było narysować na kartce uśmiech, który po wycięciu stawał się maską wenecką. Dzieci, trzymając swoje prace w rękach, stanęły razem z Przemysławem Wechterowiczem do pamiątkowego zdjęcia.

W spotkaniu zorganizowanym ze środków Instytutu Książki wzięły udział dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 5 i 11, Niepublicznego Przedszkola Czarodziejska Akademia oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach.

Paula Michalska