Warning: getimagesize(D:\xampp\htdocs\www\wimbp\dkk\images\joomgallery\details\galerie_dkk_2\mbp_w_pabianicach_fb5_50\spotkanie_autorskie_z_zofi_staneck_1319\kukiekowa_basia_i_jej_tato_opowiedzieli_przedszkolakom_kilka_zabawnych_historyjek_1_20160915_1582256) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in D:\xampp\htdocs\www\wimbp\dkk\components\com_joomgallery\helpers\html\joomgallery.php on line 1054

Spotkanie z Zofią Stanecką w Filii nr 5 w Pabianicach

Dzieci najczęściej kojarzą tylko postaci ze swoich ulubionych bajek. Zwłaszcza maluchom, którym wydaje się, że książki rosną na drzewie albo po prostu same się robią, trzeba wytłumaczyć, jak ważną rolę pełni pisarz. Ale kiedy już pozna się twórcę lubianego i znanego bohatera, wydarzenie to zapamięta się na długo. 13 września w Bibliotece dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie z Zofią Stanecką, pisarką znaną małym czytelnikom i rodzicom przede wszystkim dzięki serii książek o Basi. Na widowni zasiadły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11. Pani Stanecka przedstawiła im, w jaki sposób rodzą się pomysły i co trzeba zrobić, żeby napisać książkę. Później zaprezentowała zebranym kukiełkę Basi oraz jej taty i opowiedziała kilka zabawnych historyjek. Dała też przedszkolakom zadanie – miały poruszyć wyobraźnię i narysować kota, jakiego same chciałyby mieć. Niektóre kociaki to dopiero były stwory! Ziały ogniem, walczyły, miały mnóstwo łap, dwie głowy, były ogromne lub całkiem malutkie i mieściły się w dłoni. Kto wie, może któreś dziecko wyrośnie na sławnego pisarza. Spotkanie zorganizowano w ramach działającego przy Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki i dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Paula Michalska