Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w Filii nr 5 w Pabianicach

Spotkanie z autorem ulubionych powieści to niezwykłe wydarzenie, zwłaszcza dla przedszkolaków, które dopiero uczą się, kim jest pisarz i jak powstaje książka. A jeśli jest to autor lubianych i bardzo zabawnych opowiadań dla najmłodszych, cała sala świetnie się bawi i wybucha gromkim śmiechem. Tak było właśnie 12 września w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, która gościła Renatę Piątkowską, wielokrotnie nagradzaną autorkę kilkudziesięciu już książek. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 5 i 11 oraz Niepublicznego Przedszkola Czarodziejska Akademia. Na początku przedszkolaki obejrzały małą scenkę, która przedstawiała cały łańcuch osób, które pracują nad książką, zanim trafi ona w ręce czytelnika. W dodatku mogły wziąć czynny udział w tej inscenizacji, wcielając się m.in. w pisarza, wydawcę, drukarza, księgarza, a nawet bibliotekarza. Później pani Piątkowska prezentowała napisane przez siebie książki, zaś towarzysząca jej pani Malwina Kożurno czytała ich fragmenty. A robiła to tak, że wzbudzała salwy śmiechu na całej sali! Na koniec dzieci miały jeszcze okazję kupić książkę i zdobyć autograf. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach działającego przy Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki i sfinansowane ze środków Instytutu Książki.

Paula Michalska