Relacja ze spotkania z Barbarą Gawryluk w Pabianicach

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się bardzo wesołe i ciekawe spotkanie, zorganizowane w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki. 17 listopada młodych klubowiczów z Przedszkola Miejskiego nr 11 oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach odwiedziła pisarka i tłumaczka książek dla dzieci – Barbara Gawryluk, która stworzyła m.in. popularne i lubiane opowieści o pieskach takich jak: Kaktus, Baltic czy Dżok. Nasz wyjątkowy gość opowiedział o tym, skąd czerpie pomysły do swoich historii. Otóż okazuje się, że pani Barbara Gawryluk inspiruje się też prawdziwymi wydarzeniami – tak powstała na przykład książka o psie, który pływał na rzecznej krze. Inne z kolei opowieści to czysta fantazja!

Dzieci dowiedziały się także, czym zajmuje się dziennikarz i gdzie pracuje. Klubowicze z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali fragmentów czytanych przez pisarkę opowiadań i odpowiadali na pytania. Wyszło na jaw, że prawie wszyscy wierzą w skrzaty, czarownice, a nawet… trolle!

Paula Michalska