Relacja ze spotkania DKK z PM11 i z PM13 w Filii nr 5.

Dnia 17 kwietnia br. odbyło się spotkanie DKK z PM 11, a dnia 19 kwietnia z PM13.

W obu przypadkach omawialiśmy książkę z serii Hello Kitty pt.:"Miły dzionek" w tłumaczeniu

Małgorzaty Fabianowskiej.

Książka opowiada o jednym słonecznym, mile spędzonym dniu przez kotkę o imieniu Hello Kitty.

Dzieci dobrze znają i bardzo lubią przygody głównej bohaterki.

Dyskusja nad książką z dziećmi młodzszymi (3, 4 latki) z PM11 była bardzo żywa i pełna entuzjazmu.

Maluchy szczegółowo relacjonowały przebieg wydarzeń z książki, potrafiły opowiedzieć jak dokładnie wyglądał dzień spędzony przez Hello Kitty.

Opisywały jak była w tym dniu ubrana, co robiła oraz jak wygląda jej pokój.

Natomiast starsze dzieci z PM13 (6,7 latki) po wysłuchaniu opowiadania i krótkiej dyskusji

na temat treści książki, wyciągnęły ciekawe wnioski.

Dzieci zauwazyły, że Hello Kitty jest dobrą przyjaciółką, dobrą siostrą i grzeczną córką.

Opiekuje się swoimi zwierzątkami – psem i rybką.

Jest bardzo miła dla swoich rodziców i serdecznie zajmuje się młodszą siostrą Mimmy.

Hello Kitty to pogodna i wesoła kotka, która bardzo lubi chodzić do przedszkola i bawić się

ze swoimi przyjaciółmi Thomasem, Joey i Fifi.

Po zakończonej wymianie zdań dzieci wykonały ilustracje do bajki, które jak zawsze powiesiliśmy

na wystawce w bibliotece.

K.K.