Relacja ze spotkania autorskiego z Elizą Piotrowską w dniu 05.05.10 w Filii nr 5

Dnia 05.05.10 o godz. 12.30 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie z pisarką książek dla dzieci Elizą Piotrowską. Zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczyło w nim około 130 osób. Zaproszone zostały dzieci należące do klubów. Były to Przedszkola Miejskie nr 11, 13 i 15 oraz dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5. Pozostali uczestnicy to młodzież i dzieci będące czytelnikami biblioteki, a także kilka osób dorosłych. Obecny był również dziennikarz z gazety „Moje Miasto”. Było to jedno z najbardziej udanych spotkań jakie przeprowadziliśmy w naszej bibliotece. Pani Eliza Piotrowska jest niezwykle ciepłą i oddaną dzieciom osobą, która od pierwszej chwili nawiązuje z nimi fantastyczny kontakt.

Atmosfera wprowadzona przez pisarkę była swobodna, a jednocześnie dyscyplinowała dzieci, które wykazywały ogromne zainteresowanie jej osobą, jej pracą, a także życiem osobistym. Przedszkolaki okazały się doskonale przygotowane do spotkania, zadawały mnóstwo pytań, wszyscy mieli coś do powiedzenia. Nasz gość był wyraźnie zadowolony i ucieszony informacją, że wszystkie dzieci są członkami Dyskusyjnego Klubu Książki, który został stworzony w Filii nr 5 i Filii nr 4 dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci niepełnosprawnych w Filii nr 5.

Bardzo chcielibyśmy gościć panią Elizę kolejny raz. To naprawdę wspaniała osoba i nie można się z nią nudzić. Dzieci specjalnie na spotkanie z nią przygotowały rysunki, z których zrobiliśmy wystawę plastyczną. Były to ilustracje do książki pt.:”Bajka o czasie”, którą omawialiśmy ostatnio na klubie. Pozostaną nam bardzo miłe wspomnienia, autorka potrafi sprawić, że dzieci się dobrze bawią i skupić na sobie ich uwagę. Opowiadała nie tylko o książkach, ale też o niektórych zwyczajach jakie panują we Włoszech, gdzie obecnie mieszka. Było po prostu wspaniale, a dzieci wyszły ze spotkania zadowolone i zaopatrzone w zakupione książki autorstwa pani Elizy Piotrowskiej oraz jej autografy.

Katarzyna Kwiatkowska.