Październik - Spotkanie autorskie z Izabellą Frączyk

W środę 18 października w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Izabellą Frączyk (Iza Frączyk - strona autorska). Wydarzenie było współorganizowane z Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Pajęczno. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach działalności Dyskusyjny KLUB Książki działających przy naszych bibliotekach. Koordynatorem klubów jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Wydarzenie to zostało dofinansowane ze środków Instytut Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bohaterka wczorajszego spotkania – Pani Izabella Frączyk urodziła się w Krakowie. Tam też ukończyła Akademię Ekonomiczną. Jest również absolwentką Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie.

Pani Izabella Frączyk swoją drogę z pisarstwem rozpoczęła od opisywania na blogu przygód swojego psa o imieniu Tornado, które cieszyły się ogromną popularnością. Później pojawił się pomysł napisania debiutanckiej książki, która otrzymała tytuł „Pokręcone losy Klary”. Następnie ukazały się „Kobiety z odzysku”, trafiając już w pierwszych dniach sprzedaży na listę bestsellerów w Empiku. Kolejne serie pisarki: „Stajnia w Pieńkach”, „Śnieżna Grań”, „Wszystko nie tak” zdobywają nowe rzesze fanów.

Podczas spotkania pisarka chętnie odpowiadała na pytania zgromadzonych czytelników. W ciekawy i humorystyczny sposób opowiadała o swojej pracy pisarskiej oraz dzieliła się anegdotami z życia prywatnego. Dowiedzieliśmy się, jak skrupulatnie przygotowuje się do spisywania historii swoich bohaterów poprzez np. zatrudnienie się na stacji benzynowej czy poznania szczegółów hodowli strusi. Pani Izabella Frączyk przyznała, że bohaterów swoich książek nie wzoruje na prawdziwych osobach, wyjątkiem jest książka „Dziś jak kiedyś”, gdzie opisana została autentyczna winiarnia, w której pisarka bywała niegdyś służbowo.

Październikowy wieczór spędziliśmy w przemiłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do wypożyczeń książek pani Izabelli Frączyk