B.A.Paris - "Za zamkniętymi drzwiami"

B.A. Paris – „Za zamkniętymi drzwiami”

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią – wróciliśmy do spotkań naszego Dyskusyjnego Klubu Książki.  W piękne czwartkowe popołudnie – z nieukrywaną przyjemnością – spotkaliśmy się, aby omówić książkę, która dość długo czekała na swoją kolej, a mianowicie „Za zamkniętymi drzwiami” – B.A.Paris. Wzbudziła ona w naszych czytelnikach dość dużo emocji i o dziwo, po raz pierwszy od bardzo dawna, jednogłośnie zyskała miano „świetnej”. Każdy wypowiadał się na jej temat w samych superlatywach. Zaskakująca, skrupulatnie przemyślana, dobrze napisana – to tylko niektóre komplementy na jej temat. Dyskusjom o perypetiach Jacka i Grace nie było końca. Okazało się, że B.A. Paris napisała niesamowicie poruszający thriller psychologiczny, który nasi klubowicze pokochali od pierwszych stronic. Jak to zwykle bywa, rozmowy na temat książki po jakimś czasie przeszły w opowieści z życia naszych klubowiczów, na podstawie których można by napisać niejedną równie dobrą powieść. Ciężko było nam się rozstać, aczkolwiek mamy nadzieję, że w następnych spotkaniach już nic nam nie przeszkodzi.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ ENERLICH W POWIATOWEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ                               Z/S W DZIAŁOSZYNIE

W środę 2 października Powiatowa Biblioteka Publiczna z/s w Działoszynie miała zaszczyt  gościć na spotkaniu autorskim Panią Katarzynę Enerlich - znaną pisarkę, autorkę kilkunastu powieści, w tym popularnej serii ,,Prowincja pełna…” –osadzonej w malowniczych zakątkach Mazur. Pani Kasia nie tylko zajmuje się pisaniem. Jest pasjonatką naturalnych kosmetyków, które sama wytwarza ale również prowadzi szkołę jogi ,,Baba Joga”. Pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji miasta oraz opiekunka osób starszych. W wieku 12 lat zadebiutowała artykułem w czasopiśmie dla młodzieży „Płomyk” na temat rodzinnego Mrągowa, a następnie w „Świat Młodych” i „Na Przełaj”. Już jako uznana pisarka publikowała w prasie ogólnopolskiej „Cogito”, „VariArcie”, „Natura i Ty” oraz w „Bluszczu”. Pracowała i współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, „Gazetą Współczesną”, „Gazetą Olsztyńską”, „Dziennikiem Pojezierza”.

Pani Katarzyna Enerlich w swoich książkach porusza problemy zwykłych ludzi ich tożsamośći wielokulturowość, w których fikcja literacka przeplata się z prawdziwymi wydarzeniami, historią, tradycją i kulturą Mazur, tych dzisiejszych i przedwojennych, czyli byłych Prus Wschodnich.

Spotkanie przebiegło  w miłej atmosferze. Pani Kasia okazała się bardzo serdeczną i ciepłą osobą.  Zdradziła też uczestnikom spotkania jaka będzie jej kolejna powieść. Na koniec spotkania każdy z uczestników mógł nabyć książkę autorstwa Pani Katarzyny Enerlich z osobistą dedykacją oraz stanąć do pamiątkowego zdjęcia. Uśmiechy długo nie schodziły nam z twarzy.

Spotkanie zostało  zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Powiatowej Bibliotece Publicznej z/s w Działoszynie, realizowanego i finansowanego we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi.

Spotkanie autorskie z Romanem Czejarkiem 14.11.2018

W dniu 14.11.2018 w Pałacu Męcińskich w Działoszynie mieliśmy zaszczyt gościć znanego prezentera, dziennikarza, pisarza, Honorowego Ambasadora miasta Szczecina - Pana Romana Czejarka. Organizatorem spotkania była Nasza Biblioteka oraz Dyskusyjny Klub Książki, a zrealizowano je we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteka w Łodzi. Podczas spotkania Pan Czejarek opowiadał zebranym gościom o kulisach swojej pracy prezentera radiowego, o zabawnych momentach na antenie oraz o swoich książkach związanych ze Szczecinem, z Pomorzem Zachodnim oraz pracy przy książce ,,Kochane Lato z Radiem”.  Jako były prowadzący programów na antenie TVP ,,Kawy czy herbaty”, ,,Pytania na śniadanie”, teleturnieju ,,Gilotyna”, również związany w przeszłości z TVN, w ciekawy i żartobliwy sposób przybliżył nam ,,niewtajemniczonym” w jaki sposób funkcjonuje radio i telewizja. Nie obyło się również bez opowieści o kultowej audycji ,,Lato z Radiem”. Nasz Gość mówił również o współpracy z gwiazdami, które na co dzień znamy z ekranów telewizora. Ale chyba najciekawszym punktem spotkania były wspomnienia z dalekich i niebezpiecznych podróży do Afganistanu, Syrii, Laosu, USA i  Colca Condor - najgłębszego na świecie kanionu Colca w Peru. Podczas relacji mogliśmy podziwiać zdjęcia, zrobione przez Pana Czejarka w trakcie tych wyjazdów.

Na koniec spotkania każdy z uczestników mógł nabyć książkę autorstwa Pana Czejarka z osobistą dedykacją oraz stanąć do pamiątkowego zdjęcia.

Mówiąc krótko – uśmiechy nie schodziły nam z twarzy!