Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkania to sens wedrówki - Piotr Milewski w Zdunach

Spotkania to sens wędrówki - to zasada, którą wyznaje Piotr Milewski, gość Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny, autor książek: „Dzienniki Japońskie. Zapiski z Roku Królika i Roku Konia” oraz „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję”.

Książka „Dzienniki Japońskie Zapiski z Roku Królika i roku Konia”, była lekturą obowiązkową DKK w miesiącu lutym i wtedy to, na spotkaniu zrodził się pomysł zaproszenia autora do Biblioteki w Zdunach. Spotkanie zrealizowane zostało we współpracy z Instytutem Książki. 

W piękny i ciepły wieczór 8 czerwca 2017 r., czytelnicy i klubowicze DKK  mieli okazję na kilka godzin przenieść się w odległe zakątki Kraju Kwitnącej Wiśni. A wszystko za sprawą mapy, na której Pan Piotr pokazał nam  gdzie zaczął swoją wielką życiową podróż, przedstawił wszystkie miejsca które miał okazję odwiedzić.  Opowiedział o ludziach, tradycji, kulturze Japonii.

Barwne i precyzyjne opowieści autora, słuchacze chłonęli, nie zwracając nawet uwagi na późne godziny wieczorne. Zaprezentowane fotografie w pokazie multimedialnym Pan Piotr wykonał sam podczas podróży po Japonii, najpierw zwiedzając ten kraj autostopem przez kilka miesięcy, by po trzech latach wrócić i zamieszkać  w nim 9 lat.

Dla uczestników spotkania była to duża przyjemność poznać Pana Piotra Milewskiego i jego twórczość! Czekamy na kolejne spotkanie i opowieści z Islandii.

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi