Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem

5 grudnia 2016 r. w naszej bibliotece pojawił się niezwykły gość. Gość, który określany jest często "najwybitniejszym piewcą wsi polskiej od czasów Reymonta", Wielkim Grafomanem i rzemieślnikiem literatury tramwajowo-kolejowej. A oprócz tego jest wspaniałym propagatorem historii i mistrzem krótkiej formy. Różne określenia, różne postawy wobec jego książek, ale jedno jest pewne: Pan Andrzej Pilipiuk jest autorem nietuzinkowym i było to widać na spotkaniu.

Andrzej Pilipiuk jest twórcą postaci Jakuba Wędrowycza, egzorcysty-amatora, specyficznej postaci z wielkim sercem. Karierę rozpoczynał od kontynuacji serii o Panu Samochodziku. Fani jego twórczości (i nie tylko fani) uznają, że oprócz Wędrowycza i serii o praskich wampirach, zbiory opowiadań są najlepszym, co przydarzyło się autorowi.

Podczas spotkania autor opowiedział o swoich planach wydawniczych na 2017 i odpowiadał na pytania czytelników, których ciekawiły arkana warsztatu pisarskiego i aktywność społeczna w fundacji „Ku Przeszłości”. Czytelnicy zastanawiali się także nad tym, czy istnieją szanse na ekranizacje przygód Jakuba i Semena.

Pisarz szczerze odpowiadał na każde pytanie. Dał się poznać jako człowiek sympatyczny, z dużym poczuciem humoru. Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli otrzymać autograf, z czego skorzystali. Pan Andrzej podarował bibliotece obrazek z autografami: swoim oraz rysownika, Andrzeja Łaskiego.

Andrzeja Pilipiuka mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece już po raz drugi. Pierwsze spotkanie odbyło się w 2010 roku. Wtedy pisarz przyjechał na zaproszenie działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki. Również niedawno powstały drugi Dyskusyjny Klub Książki (Klub Miłośników Fantastyki "Sagitta") wymarzył sobie spotkanie z autorem.

Spotkanie zorganizowano we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi i Instytutem Książki.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi